Nederlaag in eerste uitduel van 2026

De Bosschenaren hebben het eerste uitduel van 2026 verloren. In een doelpuntrijk duel, dat einigde in 3-2, trok FC Den Bosch net aan het kortste eind.

Op een koude vrijdagavond voerde hoofdtrainer Ulrich Landvreugd twee wijzigingen door in zijn basiself ten opzichte van de vorige competitiewedstrijd. Barglan en Semedo begonnen ditmaal op de bank en werden vervangen door Fortes en Verbeek.

In de achtste minuut kwam het eerste gevaar van de wedstrijd vanuit Dordtse zijde. Akmum veroorzaakte een vrije trap en werd gestraft met een gele kaart. Van de Merbel kon de vrije trap van de Schapenkoppen, in de verre hoek, met zijn vingertoppen nog wegtikken en voorkwam hiermee de openingstreffer. Vier minuten later werd het weer gevaarlijk. De Bie kon van dichtbij uithalen, maar jaagde de bal over het doel.

Na een aantal Dordtse kansen was het in de 16e minuut wél raak voor de ploeg van Dirk Kuyt. Via een indraaiende hoekschop opende Yoon de score namens FC Dordrecht. Een kwartier later probeerde de Bosschenaren wat terug te doen en kwamen ze bijna op gelijk hoogte. Van Leeuwen kwam oog-in-oog te staan met doelman Biai, maar kreeg de bal niet langs hem heen gewerkt.

In de rust wisselde FC Den Bosch tweemaal. Sillé en Akmum bleven achter in de kleedkamer en werden vervangen door De Vries en Barglan. De thuisploeg voerde geen wijzigingen door en kwam sterk uit de kleedkamer door de score bijna direct te verdubbelen. Maas wist hier met een fenomenale sliding een stokje voor te steken.

FC Den Bosch moest opzoek naar de gelijkmaker en voerde in de 65e minuut weer twee wissels door. Dit wierp gelijk zijn vruchten af, want in de 67e minuut kwam FC Den Bosch op gelijke hoogte. Vanaf het zestienmetergebied haalde Felida overtuigend uit en jaagde de bal in de linkeronderhoek tegen de touwen. De Bosschenaren konden niet lang genieten van de gelijke tussenstand. Drie minuten later brak FC Dordrecht door en zette invaller Carrillo zijn ploeg weer op voorsprong. 2-1.

Voor het feestje van de Schapenkoppen werd ook een stokje gestoken. Ditmaal door de kersverse, net ingebrachte, Karlsson Grach. In de 74e minuut trok hij de score weer gelijk. Dit was overigens zijn eerste doelpunt van dit seizoen! Lang bleef deze gelijkmaker ook niet staan. Zes minuten later kwam de thuisploeg dan toch weer op voorsprong door een kopbal van Eduardo. 3-2.

Verder kwamen beide ploegen niet meer tot direct grote kansen om te scoren en eindigde de wedstrijd in een 3-2 nederlaag.

Ondanks de nipte nederlaag richt de ploeg van hoofdtrainer Ulrich Landvreugd de blik alweer op de volgende competitiewedstrijd. Maandag 26 januari reist FC Den Bosch af naar Doetinchem voor het inhaalduel met De Graafschap. In stadion De Vijverberg wordt er om 20.00 uur afgetrapt.

FC Dordrecht: Biai, Valk, Hardley, Hilton (64. Codutti), Sunderland, M’bemba, Bae (64. Vetkal), Yoon (77. Rosi), Darelas, Eduardo, De Bie (64. Carrillo)

FC Den Bosch: Van de Merbel, Maas, De Groot, Felida, Sillé (46. De Vries), Monzialo, Van Leeuwen (65. Boumassaoudi), Verbeek (65. Karlsson Grach), Fortes, Akmum (46. Barglan), Laros (84. El Bakkali)