Gisteren stond de club, samen met Supportersclub FC Den Bosch en CAPO Rechtshulp, in de rechtbank tegenover de Gemeente Helmond. Vanaf het eerste moment richtte het gesprek ter zitting zich tegen de besluitvorming zoals deze heeft plaatsgevonden.
Direct werd duidelijk dat de besluitvorming om supporters te weren onzorgvuldig en op te korte termijn is gebeurd, zonder daarin alle belangen mee te wegen. Hierin heeft de Gemeente Helmond beterschap beloofd.
Door deze besluitvorming vanuit Helmond kon er niet voldoende verweerd worden tegen het uitsupportersverbod van aankomende vrijdag. Dit is kenbaar gemaakt bij de rechter, met het verzoek om de werking van het besluit op te schorten tot we hier een compleet verweer over hebben kunnen voeren.
De rechtbank besloot anders. De volledige uitspraak ontvangen we binnen twee weken, maar het spoedverzoek is afgewezen. Ondanks de gebrekkige besluitvorming mogen er geen supporters van FC Den Bosch afreizen naar Helmond. Het argument omtrent de openbare orde, wat we dus niet aan hebben kunnen vechten, lijkt op het eerste oog nu helaas zwaarder te wegen dan de rechtsbescherming.

